• . . . : SycoPhone.Net' e Hoş Geldiniz. : . . .
  • Sayfamız 1 Dakika'da bir Otomatik Yeniden Yüklenmektedir.
  • Üye Alımı 1000 Kişi ile sınırlıdır. Daha Sonra Davetiye Sistemine Geçilecektir.
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

#1
Öncelikle bazı cihazlar için bu süre 3 gün yada 15 gün arasında sürebiliyor. Hata Almadan bu işi gerçekleştirmeniz için harfiyen yerine getiriniz.

1 )Öncelikle Telefonumuz yeni ise Mi Hesabımızı giriyoruz ve aktifleştiriyoruz.

[Resim: kOXPny.jpg][Resim: nOJqM5.jpg]2) Setting / About Phone>  MIUI Version Bölümüne 5 kez tıklayıp geliştirici seçeneklerini aktif hale getiriyoruz.


[Resim: NZOQkY.jpg]

3) Daha Sonra settings / Additional Settings / Developer Options 'a Giriyoruz.


[Resim: y0zONM.jpg]


[Resim: 76yG7r.jpg]5 ) Usb Hata ayıklamayı aktifleştiriyoruz ardından mi unlock status bölümüne giriyoruz.

[Resim: 8YNyMd.jpg]


6 ) işte Herkesin hata yaptığı yere geldik şimdi cihazı bilgisayara bağlıyoruz ve aşağıda verdiğim linkteki vpn uygulamasını indiriyoruz telefonumuza kuruyoruz. Cihazı Wifi ile internete bağlıyoruz ve vpn 'yi aktif hale getiriyoruz. aktif olduğundan emin olun yoksa sorun yaşarsınız.


[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]7)şimdi hesabımızı ekleyebiliriz. add account and device


[Resim: YgOGOa.jpg][Resim: oO6MO2.jpg]

8 ) Hesabımız Eklendiyse Ekranda Added Succesfully yazısı gelecektir.


[Resim: W7GO7L.jpg]Buraya kadar işlemleri sırasıyla yapabildiyseniz şimdi sırada miui forumdan izin almak ve cihazımızın kilidini başarıyla kaldırmak var Smile


1) mi hesabına girip cihazımızın bootloader kilidini kaldırmak için izin isteyeceğiz. http://en.miui.com/unlock/
bu sayfaya girin '' Unlock Now '' butonuna basın 

[Resim: lObgqk.png]2 ) Sizi Forumun giriş Sayfasına Yönlendirecek Az önce Telefonumuza Girdiğimiz Mi Hesabının id ve şifresini girin.

[Resim: MdaMVQ.png]3 ) Eski kullanıcı iseniz bu bölümü atlayacaktır. Eğer telefonunuz ve mi hesabınız yeni ise sizi bu bölüme yönlendirecektir.


[Resim: PlOb7N.jpg]


  • input name = isminiz
  • +90----- telefon numaranız
  • Telefonunuzun bootloader kilidini neden açmak istiyorsunuz (cihaz yeni ise telefonumu kendi dilimde kullanamıyorum Türkçe dil 'de kullanmak için açıyorum diyebilirsiniz) Tabiki ingilizce.
4) Bu işlemleri tamamladıktan sonra sizi foruma yönlendirecek ve cep telefonunuza bir onaylandı mesajı gelmesini bekleyin diyecek bu tamamen sallamasyon zaten en gec 1 saat içinde bootloader iznini veriyorlar yani bunu önemsemeyin 1 saat bekleyin işlemlere devam edin.


[Resim: lObgNX.jpg]5) Tüm işlemleri Tamamladıysak artık mi unlock tool indirip cihazımızın bootloader kilidini açabiliriz.

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]yada mi forum unlock sayfasından.


Uygulamayı açıyoruz.


[Resim: LbOq0o.jpg]6 ) Yine Telefonumuza girdiğimiz id ve şifremizi buraya yazıyoruz ve sign in butonuna basıyoruz.


[Resim: BLyBgp.jpg]


7 ) Bu adımda cihazımızı fastboot moduna almamız gerekiyor ve uygulama sizi bu yönde yönlendiriyor cihazı fastboot moda almak için (açma kapama tuşu + ses kısma tuşu)'na devamlı basabilirsiniz. Uygulamada Phone connected yazısını göreceksiniz.

[Resim: rOJbD3.jpg]

8 ) Unlock Tuşuna basıyoruz. bu adımda sizi uyarıyor tüm verileriniz silinecek ve bootloaderi açmak istediğinizden emin misiniz diye yes diyoruz .

[Resim: oO6M59.jpg]


9) ve sona yaklaştık eğer tüm işlemleri başarı ile gerçekleştirdiyseniz cihazınız %0 dan %100 e sayacak ve kilit başarılı bir şekilde açılacaktır

[Resim: oO6M4X.png]


10) hayırlı olsun artık forumumuzdan uygun twrp recovery dosyasını indirip cihazınıza flashlayabilirsiniz ve istediğiniz rom dosyasını yükleyebilirsiniz.
 


#2
Bu konuda ki işlemleri uygulamamız için telefonda illede belli bir rom versiyonu olması şart mı? Örneğin global geliştirici veya Çin geliştirici gibi? Mesela resimdeki anlatımda yanlış görmediysem Çin stabil rom kullanılmış
 


#3
çin stabil kullanın genellikle sorun çıkmaz
 


#4
ben global geliştirici ve çin geliştiri romla vnp kullanarak denedim yinede doğrulanamadı diyor.
 


#5
serverlarla ilgili problem vardır bir süre bekleyin tekrar deneyin kabul edecektir bazen bilerek kapatıyorlar
 


#6
çin stabil sürümü deneyin birde
 


#7
resimleri bizim serverden paylaşabilirsiniz resimleri kaldırdım


hocam resimlerde de göreceğin gibi ne çin ne global denemediğim rom kalmadı artık bu işe gerçek anlamda işe yarar bir çözüm bulmak lazım .
 


#8
sabah deneyin hocam
 


#9
sabaha değişen ne olacak Big Grin bootloader başvurusunu yapalı neredeyse 1 ay oldu başvuru kabul olmuş zaten ( olmasa programda ilerlemezdi ) . önceden telefondan böyle eşleme falan yoktu nerden çıktıysa.
 


#10
artık böyle xiaomi bazen serverları bazı cihazlara kapatıyor + hesabınız eski yada daha önce beta takımı üyesi olsaydı bekleme olmayacaktı yani yeni üyeysen ne zaman izin verirlerse o zaman açarsın demekki bu aralar başvuru çok olmuş beklemen gerek...
 


  
[ Etiketler: xiaomi | bootloader | kilidi | acma | genel | sorunlarin | cozumu ]

Xiaomi,Oppo,Vivo,Huawei,Le Eco,Oneplus,Meizu,Rom,Yazılım,Root,Flyme,Oxygen os,Destek,Yardım,Çin cep telefonu,Twrp,Efs,Modemst1,xqcn,Yedek,Tamir,Satış,haber,Android,Oyun,Resmi,Global